UpCall

UpCall ile yepyeni bir arama deneyimi sizi bekliyor!

UpCall
  • UpCall arama deneyiminizi farklılaştıran ve zenginleştiren yepyeni bir uygulamadır.
  • Uygulama sayesinde; telefon rehberinizde kayıtlı olmasa bile, arayanların ismini telefonunuz çalarken öğrenebilirsiniz.
  • Arama yaparken neden aradığınıza dair konu/not ekleyebilirsiniz. Konuşmak istemeyeceğiniz ticari ya da spam aramalardan,telefonunuz çalarken ekranda çıkan uyarı sayesinde, haberdar olursunuz.

Uygulamayı AppStore ve Google Play'den indirebilirsiniz. Cep telefonunuza gelen tek kullanımlık Upcall şifresini uygulamaya girerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

UpCall uygulamasını indirmek ve özelliklerinden yararlanmak ücretsizdir. Uygulama üzerinden yaptığınız aramalar için operatörünüz ses tarife/paketinizden ücretlendirilirsiniz. UpCall ile kullandığınız özelliklerin çalışabilmesi için data gereklidir (arayanın ismini gösterme, konu ile arama, mekan isminden numara bulma, numara yazarak isim bulma gibi..) Bu özelliklerden faydalanırken standart internet tarifenizden ya da paketinizden ücretlendirilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs Turkcell abonelerine özel UpCall sunucularına erişim de ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Kuzey Kıbrıs Turkcell abonelerine özel ücretli sunulan hizmetler aşağıdaki gibidir;

Operatör Servislerine mevcutta üye iseniz (Akıllı Uyarı (Kim Aradı) ve Akıllı Sekreter) uygulama üzerinden de bildirimlerini ücretsiz alabilirsiniz.

Ayarlar sayfasındaki servisler ile ilgili detaylı ücretlendirme bilgilerine www.kktcell.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Uygulama üzerinden başlattığınız aramalar varsa paketinizden yoksa standart ses tarifenizden ücretlendirilir. Uygulamadaki özelliklerden faydalanabilmeniz için (arayanı gösterme, konu ve resim ekleme, bilinmeyen numara arama, rahatsız eden numaralardan haberdar olma, vb.) internet bağlantınızın olması gerekmektedir ve varsa internet paketinizden yoksa standart mobil internet tarifesi üzerinden ücretlendirilirsiniz.

iOS işletim sistemli cihazlarda;

Profil > Ayarlar > UpCall Ayarları > Tanımlı isim listesini aktive et sayfasına giderek o sayfadaki adımları takip edip, işletim sistemi üzerinden Arama Engelleme / No. Belirleme iznini UpCall’a vermeniz gerekmektedir.

Android işletim sistemli cihazlarda, uygulama içerisindeki uyarı takip ederek veya işletim sisteminin Ayarlar menüsünden UpCall’a “Diğer uygulamaların üzerini çiz” iznini vermeniz gerekmektedir.

Şikayet ve önerilerinizi ‘Profil’ kısmındaki ‘Ayarlar’ içinde yer alan ‘Yardım ve Destek’ bölümünden iletebilirsiniz. Buraya iletilen öneri ve/veya şikayetler aynı gün veya en geç 24 saat içerisinde yanıtlanmaktadır.

iOS işletim sistemli telefonlarda sadece uygulama üzerinden başlattığınız çağrıları, uygulamanın Aramalar bölümündeki çağrı kayıtlarında görebilirsiniz. Eğer telefondan arama başlattıysanız, uygulamanın arama ekranında göremezsiniz. Android işletim sistemli telefonlarda ise böyle bir ayrım yoktur.

Sizi arayan numaranın hat sahibinin isim bilgisinin paylaşılmasına izin vermesi durumunda, sizi aradığında hat sahibi bilgisi ekranınızda görüntülenir. Kuzey Kıbrıs Turkcell aboneleri için Kuzey Kıbrıs Turkcell Rehber’de kayıtlı olmaları gerekmektedir, diğer operatör aboneleri için de Telefon Dairesi veri tabanında kayıtlı olması gerekmektedir. Kurumsal hatlar sizi aradığında firmanın ünvanı görünür. Eğer sizi arayan kişi isminin paylaşılmasına izin vermiyorsa, telefonunuz çalarken sadece numara görünür.

Rehberinizde kayıtlı olmayan numaralar sizi aradığında, uygulama ekranında o numaranın hat sahibi bilgisi çıkmaktadır. Hattı bir başkası kullanıyorsa, arayan kişi ile isim bilgisi farklı olabilir.

UpCall, uygulamaya kayıt olurken kullandığınız hat numaranız ile ilgili bilgileri size iletmektedir. Numaranızı ve dolayısı ile SIM kartınızı değiştirdiğinizde uygulamayı tekrar yükleyip yeni numaranız ile tekrar kayıt olmalısınız.

Sizi rahatsız eden bir numaradan arama geldiğinde, Aramalar bölümünde numaranın yanındaki “i” işaretine basıp, “Spam olarak keydet” tuşuna basarak spam olarak işaretleyebilirsiniz. Bu numaradan bir daha çağrı aldığınızda ekranınızda “Spam Arama” olarak görünecektir.

Uygulamanızın arama bölüme girip rehberinizde kayıtlı olmayan bir numarayı yazıp kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Ek olarak, isimden numara da arayabilirsiniz gene aradığınız ismin veri tabanlarında kayıtlı olması gerekir. Her iki sorgulama tipinin de günlük limiti 3 başarılı sorgulamadır, sorgulamalar ücretsizdir. 3 başarılı sorgulamanın ardından 24 saat sonra tekrar sorgulama yapabilirsiniz.

Numarayı 05xx xxx xx xx şeklinde, ismi ise İSİM SOYİSİM şeklinde aratabilirsiniz.

Telefon Dairesi ve Kuzey Kıbrıs Turkcell Rehberi tarafından sağlanmaktadır.

Arama ekranında mekan ismi aradığınızda çıkan sonuçlar ve içerikleri üçüncü parti uygulamalar tarafından sağlanmaktadır. (Google haritalar, foursquare gibi..)

Aradığınız kişi de UpCall uygulaması yüklü ise, konu ekleyerek arayabilirsiniz. Eğer karşı tarafta uygulama yüklü değil ise; UpCall uygulamasını ona önermeniz için bir ekran çıkar.

Eğer telefon rehberinizde kayıtlı bir numaradan arama geliyorsa, telefonunuzun mevcut arama ekranı ile arayanı görüntülersiniz. UpCall arama ekranı ise telefonunuzda kayıtlı olmayan numaralardan arama geldiğinde ve bu arama için size ek bilgi verilebilmesi durumunda “isim bilgileri, ticari arama bilgisi vb” ekranınıza çıkar.

Rahatsız Etme özelliğinden Kuzey Kıbrıs Turcell kullanıcıları yararlanabilir.

Bazı şebeke ve işletim sistemi kısıtlarından dolayı bazı özellikler sadece Kuzey Kıbrıs Turkcell abonelerine açıktır.

Turkcell’li olmayan abonelerin kısmen kullanımında olan özellikler:

Arayan numarayı gösterme: Android kullanıcıları için tüm çağrılarda numara çözümü denenir. Ancak iOS kullanıcıları için sadece tanımlı ticari ve spam numaraların çözümleri gerçekleştirilebilir. Bunu yapabilmek için telefonlarından Ayarlar > Telefon > Arama Engelleme/No. Belirleme menüsünden UpCall’a izin vermeleri gerekmektedir.


Turkcell’li olmayan abonelerin kullanımına kapalı olan özellikler:

Operatör servisleri (Akıllı Uyarı (Kim Aradı), Akıllı Sekreter vb..)

Çağrı ayarları (Çağrı yönlendirme, Çağrı bekletme, vb…)

Sekreter servisine bırakılan mesajları dinleme

Fatura bilgilerini görüntüleme

Rahatsız etme modu - DND (Donotdisturb) özelliği

Başlangıç Tarihi: 11.11.2019
Bitiş Tarihi: -
Kampanya bitiş tarihi, kampanyadan yararlanan tüm tüketicilere en az 15 gün önce aldıkları elektronik haberleşme hizmeti üzerinden ve ayrıca internet (web) sitesinde yayımlamak sureti ile bilgi verilecektir.

NASIL GÖRÜNÜYOR

Sayfayı kaydırın