Genel Bakış

Kuzey Kıbrıs TURKCELL

3 Ağustos 1999 tarihinde Turkcell İletişim Hizmetleri A. Ş'nin 4. dış iştiraki olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde abonelerine hizmet vermeye başladı.

Abonelerine sunduğu mobil ses ve veri iletişimine dayalı hizmetlerin çeşitliliğini, kalitesini ve buna bağlı olarak abone sayısını da artırarak gelişimini yıllar içerisinde sürdürdü.


Hep Daha İyiye...

Kurulduğu günden bu yana mobil iletişim dünyasındaki yenilikleri, dünyayla eş zamanlı olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne getiren ve abonelerine hayatı kolaylaştıran, zaman kazandıran, bilgiye kolay erişim sağlayan hizmet ve ürünler sunmayı amaçlayan Kuzey Kıbrıs TURKCELL, altyapı geliştirme çalışmalarını bu yönde devam ettirmektedir.

Kuzey Kıbrıs TURKCELL, kişilerin GSM kullanım alışkanlıklarına ve yaşam tarzlarına özel faydalar sağlayan programların yanı sıra kurumsal abonelerine de iş süreçlerinde verimliliği ve rekabet gücünü artıran ürün ve hizmetler sunmaktadır. Kuzey Kıbrıs TURKCELL, Ekim 2008 itibariyle 3N (3.Nesil) teknolojisini aboneleri ile buluşturmuştur.

Sosyal Sorumluluğun Bilinciyle...

Kuzey Kıbrıs TURKCEL, bugüne kadar ticari faaliyetlerinin yanı sıra, sosyal sorumluluğunun bilinciyle, topluma değer katacağına inandığı eğitimden çevre faaliyetlerine, kültür-sanattan spora çeşitli etkinliklere de destek vermeyi amaç edinmiştir. Kuzey Kıbrıs TURKCELL 'in bu faaliyetlerdeki amacı, ülkemizdeki nitelikli insan kaynağının geliştirilmesine ve sosyo-kültürel yaşama katkı sağlamaktan ibarettir. Toplumdan kazanılanın bir bölümünü yine toplum yararına kullanma yaklaşımı ile sponsorluk, bağış ve yardım için bu güne kadar 6 milyon TL'nin üzerinde yatırım yapmıştır.

Kuzey Kıbrıs TURKCELL "Lider teknoloji şirketi olarak, Kıbrıs'ta yaşayan tüm bireylerin; eğitim, sağlık, güvenlik, ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarına, Turkcell Grup olanaklarını da kullanarak çözüm getirmek" olarak belirlediği misyonuyla devamlı çalışarak "Kıbrıs'ın yaşama değer katan lider teknoloji şirketi olmak." şeklinde tanımladığı vizyonuna erişmek için hız kesmeden çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir.

Vizyonumuz

Ekonomik, sosyo-kültürel ve teknoloji bakımından Kıbrıs'ın yaşama değer katan Lider Teknoloji Şirketi olmak vizyonumuzun temelini oluşturmaktadır.

Misyonumuz

Lider teknoloji şirketi olarak, Kıbrıs'ta yaşayan tüm bireylerin eğitim, sağlık, güvenlik, ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarına, Turkcell Grup olanaklarını da kullanarak çözüm getirmek.

Değerlerimiz

  • İnsana değer veririz.
  • Toplumsal değerlerimize sahip çıkarız
  • Farklılıklarımız zenginliğimizdir.
  • Önce müşterimiz için varız.
  • Çevik bir takımız.
  • Açık iletişime inanırız.
  • Fark yaratırız.

Müşteri Memnuniyeti Yaklaşımı…

Müşteri isteklerini açık, şeffaf, hızlı, güven verici ve müşteri odaklı bir şekilde çözmeyi taahhüt ederiz.Müşteri isteklerini daima kaliteli hizmet sunma anlayışımızla ele alırız. Müşterilerimizden şikâyet aldığımız durumda her şikâyeti objektif, özenli ve dikkatli bir şekilde inceler ve bu inceleme sonucunda çözüm sunarız. Şikâyet ve öneriler paralelinde de kalıcı iyileştirmeleri sistem ve süreçlerimizde uygularız.Çalışanların katılımcılığını, paylaşımcılığını, yaratıcılığını destekleyerek, kendilerini ifade edebilecekleri ve sürekli kendilerini geliştirebilecekleri ortamlar sağlarız.Kuzey Kıbrıs Turkcell'in müşteri istekleri ve şikâyet yönetim süreci ve kullanılan sistemleri, gelişime açık alanların tespit edilmesi ve verimliliğin arttırılması için düzenli olarak gözden geçirir, etkinlikleri raporlar ve sürekli iyileştiririz.

Ahmet Avar

Ahmet Avar - Genel Müdür Yardımcısı / Finans ve Regülasyonlar

Ahmet Avar, lisans eğitimini 1995 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladıktan sonra 1998 yılında Uluslararası Amerikan Üniversitesinde Bankacılık alanında yüksek lisans yapmıştır.

Ahmet, profesyonel kariyerine 1995 yılında Uluslararası Amerikan Üniversitesinde Muhasebe Müdürü olarak başlamıştır. Turkcell ailesine ise 2002 yılında Kuzey Kıbrıs Turkcell’de katılarak sırası ile Muhasebe ve Raporlama Uzmanı, Bütçe Raporlama ve Kurumsal Risk Yönetimi Müdürü Finans & Regülasyon Direktörü görevlerini yürütmüştür.

2015 yılından bu yana ise Turkcell Finans fonksiyonunda Finansal Operasyon Merkezi Direktörü olarak görev almaktadır.1 Aralık 2020 itibari ile aramıza katılmıştır.

Murat Küçüközdemir

Murat Küçüközdemir - Genel Müdür

Murat Küçüközdemir, 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Profesyonel hayata 1993 yılında başlayan Murat Küçüközdemir, 2005 yılına kadar sırasıyla Telemesaj A.Ş., Intelnet A.Ş. ve Elkotek A.Ş. firmalarında mühendislik ve yöneticilik görevlerinde bulundu. 2005-2007 yılları arasında Gisad Telekom’da Genel Müdür, 2007-2012 yılları arasında Global İletişim A.Ş. şirketinde Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür olarak görev aldı.

Turkcell ailesine 2012 yılında Veri Merkezi ve Bulut Bilişim Teknolojileri Danışmanı olarak katılan Murat Küçüközdemir, 2013-2015 yılları arasında kurumsal ve sabit ürünlerden sorumlu Pazarlama Direktörü, 2015-2019 yılları arasında ise Kamu Satış Direktörü olarak görev aldı.

1 Mayıs 2021 tarihinden itibaren Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

Burcu Topal

Burcu Topal - Genel Müdür Yardımcısı / İnsan Kaynakları

Burcu Topal, 2000 yılında Lefke Avrupa Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olmuşur. 2004 yılında ise aynı üniversitede İşletme bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.


2002-2005 yılları arasında Sontex Ltd. Şti'de Üretim Planlama Uzmanı olarak, 2005-2008 yılları arasında ise ODTÜ KKK'da İnsan Kaynakları Uzmanı olarak çalışmıştır.

Turkcell ailesine 2008 yılında İnsan Kaynakları/ Çalışan İlişkileri Yönetimi Uzmanı olarak katılmıştır. 2013-2015 yılları arasında Çalışan İlişkileri Yönetimi Müdürü olarak görev almıştır. 1 Temmuz'dan bu yana ise İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı görevini sürdürmektedir.

Ali Gürler

Ali Gürler - Genel Müdür Yardımcısı / Teknik Operasyonlar

Ali Gürler, 2000 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde Lisans eğitimini tamamlamıştır.

Turkcell ailesine 2000 yılında katılan Ali, 2000 - 2005 yılları arasında Şebeke Operasyonları bölümünde Sistem Destek Mühendisi, 2005 - 2007 yılları arasında ise Faturalandırma ve Ücretlendirme bölümünde Takım Yöneticisi olarak çalıştı ve 2007 yılında Kuzey Kıbrıs Turkcell ailesine transfer oldu. Kuzey Kıbrıs Turkcell’de, 2007 - 2010 yılları arasında Temel Şebeke Müdürü, 2010 - 2011 yılları arasında ise Merkezi Operasyonlar Müdürü olarak görev yaptı. Kasım 2011 tarihinden itibaren de Bilgi ve İletişim Teknolojileri Müdürü olarak çalışmıştır.

01.11.2017 tarihinden itibaren Teknik Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı görevine atanmıştır.


.

Sayfayı kaydırın