Güney Kıbrıs Roaming Faturasız Hat

Artık Kuzey Kıbrıs Turkcell hattınız ile Güney Kıbrıs’ın her yerinde kullanımı yapabilirsiniz.

GÜNLÜK KULLANIM
50 TL/GÜN
GUNEY 1717
Güney Kıbrıs'ta Kullanım Tarifesi

 GÜNEY KIBRIS'TA KULLANIM ÜCRETLERİ

 KULLANIM ÜCRET
 Güney Kıbrıs, KKTC ve Türkiye yönüne Arama 84 Kontör/Dakika
 Yurt Dışını Arama
270 Kontör/Dakika
 Tüm Gelen Aramalar
53 Kontör/Dakika
 SMS Tüm Yönlere
33 Kontör/Adet
 İnternet 14,52 Kontör/MB


  • Servisi sadece Güney Kıbrıs’a geçiş yaparken aktif edip, Kuzey Kıbrıs'a geri dönünce kapatmanızı öneririz. 
  • Güney ve Kuzey Kıbrıs arasında sınır çizgisi çok yakın olduğundan dolayı oluşabilecek sinyal karışıklıkları riskine karşın, Güney Kıbrıs’ta kullanım tarifesinden ücretlendirilmemek adına servisi kapatmanızı ve sadece ihtiyaç duyacağınız zaman açmanızı öneririz.

Artık, KKTCELLL hattımız ile Güney Kıbrıs’ın her yerinde kullanımı yapmamıza imkân sağlayan servistir. Servis başlatıldığında KKTCELL sinyali ile kullanım yapılamadığı yerlerde Güney Kıbrıs’ta kullanım (Güney Kıbrıs Roaming) tarifesi üzerinden ücretlendirilerek kullanım yapabilirsiniz.

Servisten kurumsal ve bireysel ses hattı müşterilerimiz yararlanabilmektedir.

Güney Kıbrıs Roaming servisini SMS ile aktif edebilmek için uluslararası dolaşım servisinin de aktif olması gerekmektedir.

Uluslararası dolaşım servisi açık olan müşterilerimiz, GUNEY yazıp 1717'ye SMS göndererek Güney Kıbrıs'ta kullanım servisini açabilirler. Uluslararası dolaşım servisinin açılması için 533'ü arayarak müşteri hizmetlerimizden destek alınabilir. 

KUZEY yazıp 1717’ye SMS göndererek iptal edebilirsiniz. 

KKTC, Güney Kıbrıs hatları, Türkiye ve yurt dışı her yöne arama yapabilir ve her yönden arama alıp, SMS kullanımı yapabilirsiniz. İnternet ileri bir tarihte kullanıma açılacaktır.

Güney Kıbrıs'ta ücretlendirme KKTCELL sinyali tamamen kaybolmadan devreye girmemektedir. Tekrar KKTCELL sinyali yakalandığı zaman ise roaming devreden çıkmakta ve KKTCELL yurt içi tarifesi üzerinden ücretlenmeye devam edilmektedir.

Güney Kıbrıs roaming servisi açıkken, KKTCELL tarafından sinyal alamadığımız an itibari ile Güney Kıbrıs roaming standart tarife üzerinden ücretlenerek hattımızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Öncelikle servisinizin açık olduğunuzdan emin olunuz. Güney Kbrıs'ta iken,KKTCELL'den sinyal almıyorsanız (hattınız çekmiyor ise) telefon ekranınızda KKTCELL değil Güney Kıbrıs operör isimlerinin görünüp görünmediğini kontrol ediniz. 

Eğer, Güney Kıbrıs operatörlerinden sinyal alıyorsanız ekranınızda Cyta veya Epic yazıyor olacaktır. Telefonunuzun ayarlar kısmına girerek opertör olarak Epic veya Cyta seçmeniz durumunda Güney Kıbrıs operatörelerinden servis almaya başlaybilirsiniz.

KKTCELL'den hizmet almak istediğinizde/ Kuzey Kıbrıs'a geri döndüğünüzden aynı işlemi KKTCELL operatörü için yapmanız gerekebilir. 

Servisi kapatmanız gerekmektedir. Servisi kapatmak için KUZEY yazıp 1717'ye gönderebilirsiniz. Telefonunuzun ayarlar kısmından Güney operatörlerinden birini seçmiş iseniz operatörünüzü tekrardan Kuzey Kıbrıs Turkcell olarak değişmeniz gerekmektedir

Servis açık değil ise telefonunuzun KKTCELL sinyaline ulaşabildiği mesafelere kadar yurt içi standart kullanım ücretleri geçerli olur. Sinyalin ulaşamadığı noktada hattınız çekmeyecektir.

Hayır, bu dakikalarınız sadece KKTCELL sinyali ile hizmet aldığınız durumda geçerlidir.

Güney ve Kuzey Kıbrıs arasında sınır çizgisi çok yakın olduğundan dolayı oluşabilecek sinyal karışıklıkları riskine karşın Güney Kıbrıs’ta kullanım tarifesinden ücretlendirilmemek adına servisi kapatmanızı ve sadece ihtiyaç duyacağınız zaman açmanızı öneririz.

Hayır. Türkiye ve yurt dışında geçerli roaming paketleri Güney Kıbrıs’ta geçerli değildir.

Hayır, kapanmayacaktır. Uluslararası roaming servisini ayrıca kapatılması gerekmektedir.

Servis başlangiç tarihi: Temmuz 2019

Servis sonlanma tarihi:-

Kampanya bitiş tarihi, kampanyadan yararlanan tüm tüketicilere en az 15 gün önce aldıkları elektronik haberleşme hizmeti üzerinden ve ayrıca internet (web) sitesinde yayımlanmak sureti ile bilgi verilecektir.