Kontör Transfer

Sevdiklerinize istediğiniz her an ve her yerden kontör gönderebilirsiniz!

Kontör Transfer

Kontör transfer servisi ile faturasız hatlara kontör transfer edebilirsiniz.

- Kontör transfer işlemini başlatmak için, cep telefonunuzun mesaj bölümüne, kontör transfer edeceğiniz telefon numarasını yazıp, bir boşluk bırakın ve transfer etmek istediğiniz miktarı yazarak 4242'ye gönderiniz. 
- Online İşlemler’den kontör transfer yapabilirsiniz.

Faturalı hat sahibi müşterilerimiz bir takvim ayında maksimum 5000 kontör transfer edebilirler. Faturasız hat sahibi müşterilerimizin kontör transfer limiti bulunmamaktadır.
Bir defada en fazla 1000 kontör, en az 50 kontör transfer edebilirsiniz.

  • Faturalı hatlar için işlem ücreti 5,99 TL, faturasız hatlar için 92 Kontör olarak ücretlendirir.
  • Ayrıca, transfer ettiğiniz kontör miktarı da hattınızdan düşürülür; faturalı hat kullanıyorsanız transfer ettiğiniz kontör miktarı TL cinsinden hattınıza ücretlendirilir.

- Kontör transfer işlemini başlatmak için, cep telefonunuzun mesaj bölümüne, kontör transfer edeceğiniz telefon numarasını yazıp, bir boşluk bırakın ve transfer etmek istediğiniz miktarı yazarak 4242'ye gönderiniz.
- Online İşlemler’den
- 533 Sesli Yanıt Sistemi' nden kontör transfer yapabilirsiniz.

Faturalı hat sahibi müşterilerimiz bir takvim ayında maksimum 5000 kontör transfer edebilirler. Faturasız hat sahibi müşterilerimizin kontör transfer limiti bulunmamaktadır.
Bir defada en fazla 1000 kontör, en az 50 kontör transfer edebilirsiniz.

Tüm bireysel hat sahibi müşterilerimiz kontör transferi yapabilir.

Yeni hat kullanıcıları kontör transfer servisinden, hattını kullanmaya başladıktan 90 gün sonra yararlanabilir.

Hesabında, istek mesajında belirtilen kontör miktarından daha düşük sayıda kontör olan müşterimiz Kontör Transfer edememektedir. Hesabında yeterli kontörü olmadığı halde kontör transfer mesajı gönderen müşterilerimizin, istek sırasında düşen kontörü, Kontör Transfer işlemi gerçekleşmediği için iade edilmektedir.

Avans Kontörünüz Kontör Transferinde kullanılmamaktadır. Kontör Transfer yapabilmeniz için hattınızda eksi kontör bakiyesine düşmeyecek şekilde kontör olması gerekmektedir.

Evet, bir takvim ayında farklı kişilerden ve kanallardan toplamda sınırsız sayıda Kontör Transfer ile kontör alabilirsiniz.

Kontör Transfer edeceğiniz Faturasız hat sahibini hattının AKTİF (arama yapabilen ve alabilen) veya YARI AKTİF (sadece arama alabilen) durumda olması gerekmektedir. Son kontör yüklemesinin üzerinden 180 gün geçmiş olan ve hattı çağrı alımına kapatılmış olan müşterilerimiz Kontör Transfer alamazlar.

Hayır, Kontör Transfer işlemi 300 günlük servis yaşam süresini yenilememektedir.

Faturalı hat sahibi müşterilerimiz uluslararası dolaşımdayken (Türkiye dâhil), KKTC'de veya Türkiye'de bulunan bir faturasız hat sahibi müşterimize Kontör Transfer işlemi yapabilir.

Faturasız hat sahibi müşterilerimiz ise Türkiye'de iken, KKTC'de veya Türkiye'de bulunan bir Faturasız hat sahibi müşterimize Kontör Transfer edebilir. Uluslararası dolaşımda iken Kontör Transfer hizmetinden yararlanamazlar.

Faturalı hat sahibi müşterilerimiz, KKTC'de veya Türkiye'de bulunan bir faturasız hat sahibi müşterimize Kontör Transfer işlemi yapabilir. Faturasız hat sahibi müşterilerimiz ise KKTC'de veya Türkiye'de bulunan bir Faturasız hat sahibi müşterilerimize kontör transfer edebilir.

Transfer edilen kontörler konuşma, SMS, GPRS, MMS, VAS, vb. için kullanılabilir.

Bu durumda yine kontörler hatta yüklenir ve bilgilendirme mesajı gönderilir. Bilgilendirme mesajı 48 saat boyunca saklanır.

KONTOR yazıp 4242'ye gönderildiğinde hattınızdan ay içinde transfer edilmiş olan kontör miktarı ve hattınıza ay içinde transfer edilmiş olan kontör miktarı SMS ile bildirilecektir.

Evet, kapattırabilirsiniz.

Hattınızı Kontör Transfer servisine kapatmak ve Kontör Transfer edilmesini engellemek için;
- 533 Çağrı merkezimizi arayabilir,
- Kuzey Kıbrıs Turkcell İletişim Merkezleri'nden işlem yaptırabilirsiniz.

Başlangıç Tarihi: 27.01.2010 
Bitiş Tarihi: - 
Kampanya bitiş tarihi, kampanyadan yararlanan tüm tüketicilere en az 15 gün önce aldıkları elektronik haberleşme hizmeti üzerinden ve ayrıca internet (web) sitesinde yayımlanmak sureti ile bilgi verilecektir.

Sayfayı kaydırın