Ada’ya Katkılarımız ve İş Birliklerimiz

‘’Misyonumuz; Toplumdan aldığımızı yine topluma kazandırmak’’

Ada’ya Katkılarımız ve İş Birliklerimiz

Dilek ağacı projesi:
Girne Bellapais Inner Wheel Derneği tarafından başlatılan ve gonuldenbagliyiz.biz platformu üzerinde yer alan “Dilek Ağacı” projesi, Kuzey Kıbrıs Turkcell çalışanlarının bağışlarıyla hedefine ulaşmış, proje kapsamında Zümrütköy İlkokulu’nda okuyan öğrencilerin tamamı dilek ağacına diledikleri hediyelerin sahibi olmuştur.

Depremzedelere destek:
Kuzey Kıbrıs Turkcell, Kuzey Kıbrıs’ta bulunan binlerce depremzede için yapılan yardım kampanyasına maddi katkıda bulunmuştur. Turkcell, Türkiye’de meydana gelen deprem nedeniyle yaşadığı bölgelerden ve evlerinden ayrılmak zorunda kalan ve Kuzey Kıbrıs’ta bulunan depremzedeler için yardım elini uzatarak 750 bin TL değerinde bağış gerçekleştirmiştir.

Lefkoşa Çocuk Merkezi’ne teknoloji desteği:
Kuzey Kıbrıs Turkcell tarafından Lefkoşa Çocuk Merkezi’ne bilgisayar odası kazandırılmıştır. Bilgisayar dersleri, robotik kodlama kurslarının ve yeni dijital çağın gereksinimlerine uygun teknolojik eğitimlerin yapılacağı odada çocukların kullanacakları bilgisayar ve yazıcıların temininin sağlanmıştır.

Kadın Sığınma Evi’ne iletişim desteği
Kuzey Kıbrıs Turkcell, Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Kadın Sığınma Evi’ndeki kadınlar için yeni hat, kontör ve internet desteği sağlayarak iletişim ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Akçay Çocuk Parkı kurulumu
Güzelyurt Belediyesi’ne bağlı Akçay Muhtarlığı sınırları içerisinde yer alan Akçay Rauf Raif Denktaş Parkı’nda yapılan düzenlemeler sonrasında, parka Kuzey Kıbrıs Turkcell tarafından bir çocuk parkı kazandırılmıştır.

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu iş birliği
Kuzey Kıbrıs Turkcell, yıllardır iletişim sponsoru olduğu Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) ile iş birliğine devam etmektedir. Kuzey Kıbrıs Turkcell, KTFF’yi 2023-2024 ve 2024-2025 yıllarındaki futbol sezonu için yeniden iletişim sponsoru olarak desteklerken aynı zamanda gençlere özel olarak projelendirdikleri Gençlik Kupası’nın da isim sponsoru olmuştur.

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’ne ‘Turkcell Teknoloji Odası’
Yıllardır sporu da sporcuyu da destekleyen Turkcell, bu işe emek veren spor yazarları için de desteklerini ortaya koymuştur. Geçmişte de iş birliği yaptığı KTSYD’ne, sporu teknolojiyle birleştirerek kolaylaştırmak için bir Turkcell Teknoloji Odası kurmuştur. Aynı zamanda iletişim anlamında da sağlanan destekle ülkemizin spor anlamında gelişmesini desteklemek hedeflenmiştir.

Engelli sporcular için “Teker teker büyüyoruz” projesine destek
Kuzey Kıbrıs Turkcell, “Teker teker büyüyoruz” projesindeki sporcu tekerlekli sandalyesinin temin edilmesine desteğiyle engelli sporuna ve sporcusuna katkı koymuştur.

Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’ne bağış
Turkcell, Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’ne, derneğin hayata geçirmek istediği okul kompleksi projesi için 1 milyon TL bağış yapmıştır. Turkcell ayrıca binada kapsamlı bir teknoloji laboratuvarı olan “Turkcell Zeka Gücü”nü hayata geçireceğini de açıklamıştır.

Sayfayı kaydırın