Ada'ya Katkı

‘’Misyonumuz; Toplumdan aldığımızı yine topluma kazandırmak’’

Ada'ya Katkı

Kuzey Kıbrıs Turkcell olarak kurulduğumuz günden bu zamana daima toplumdan aldığımızı topluma kazandırmayı misyon edindik .Bizim toplumsal sorumluluk anlayışımızın temelinde hissedarlarımız, çalışanlarımız, müşterilerimiz, bayilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, üniversiteler ve medyanın oluşturduğu sosyal paydaşlarımıza duyduğumuz sorumluluk yatmaktadır. 

Kuzey Kıbrıs Turkcell olarak paydaşlarımızın beklentilerini tüm iş yapış süreçlerimize yansıttığımız gibi desteklediğimiz sosyal sorumluluk ve sponsorluk projelerimizi de bu beklentiler doğrultusunda oluşturuyoruz.
Toplumsal sosyal sorumluluk projelerimizde 3 ana odağımız bulunmaktadır. Engelliler, Çevre ve Trafik. Ana odaklarımızda ürettiğimiz projelerimizin yanısıra ,kültür sanat ,spor, ve ana işimiz teknolojiyi de projelerimize katarak ülkemiz yararına için her geçen gün yeni projeler üretmeye devam ediyoruz.

 
KUZEY KIBRIS TURKCELL GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ

 

Kuzey Kıbrıs Turkcell, Vadili köyünde 29 Nisan 2019 tarihinde 10 dönümlük bir arazi üzerine Güneş Enerji Santrali’nin açılışını gerçekleştirdi. Kuzey Kıbrıs Turkcell ülkemizde Güneş Enerji Santrali’nin açılışını gerçekleştirerek, alanında KKTC’de ve Turkcell Grup şirketleri içerisinde de Güneş Enerji Santrali olan ilk şirket oldu. Kuzey Kıbrıs’ta devredeki 8’inci büyük güneş enerji santrali olan yatırım, 2.500 adet yüksek verimli panel ile 9 adet santral tipi inverterden oluşmaktadır.

Toplam maliyeti yaklaşık olarak 6 Milyon Türk Lirasını bulan Kuzey Kıbrıs Turkcell Güneş Enerji Santrali, 900 kWp gücünde olup, orta gerilim üzerinden şebekeye verilecek olan tahmini enerji üretiminin yılda 1.510.918 kWh saat olarak gerçekleşmesini ve doğaya 906,481 kg‘lık karbon emisyonunun salınımının engellenmesi öngörülmektedir. Tesis, yaklaşık 200 evin enerji ihtiyacını karşılama kapasitesine sahip olup, KIB-TEK şebekesindeki talep yükünün hafifletilmesine ve bölgedeki enerji kalitesinin iyileştirilmesine katkıda bulunacaktır.

 

COİVD-19 ZİYARETÇİ KAYIT SİSTEMİ

 

Sağlık Bakanlığı ve Kuzey Kıbrıs Turkcell iş birliğinde geliştirilen ve ziyaretçilerin dijital ortamda kayıt altına alındığı “Covid-19 Ziyaretçi Kayıt Sistemi” pandemi döneminde hayata geçirildi. Sisteme göre ziyaretçi kayıtları, kalem veya kâğıda ihtiyaç duyulmadan, temassız olarak ve kolaylıkla tutulabiliyor. Hayatımızı ve yaşam şekillerimizi değiştirmemize neden olan Covid-19 salgını için ülkemizde de farklı alanlarda tedbirler alınmaya devam ediliyor. Kişilerin, kurumların ve iş yerlerinin kendi aldığı tedbirlerin yanı sıra Bakanlar Kurulu tarafından uygulanması zorunlu olan tedbirler de mevcut. Bazı hijyen kuralları yanında ziyaretçi ve müşteri bilgilerinin kaydının tutulması ve herhangi bir durumda Sağlık Bakanlığına iletilmesi de Bakanlar Kurulu kararıyla zorunlu bir uygulama. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı ile Kuzey Kıbrıs Turkcell, ziyaretçi kayıtlarının daha hijyenik ve kolay tutulabilmesine olanak sağlayacak çok özel ve yeni bir uygulama için iş birliği gerçekleştirdi. Covid-19 Ziyaretçi Kayıt Sistemi adı verilen uygulama ile iş yerleri ve ofislere girişler sırasında Bakanlar Kurulu tarafından zorunlu hale getirilen ziyaretçi kaydı alma işlemi kâğıt, kalem kullanımına gerek olmaksızın dijital ortamda ve kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor. Aynı zamanda Covid-19 salgınında ihtiyaç duyulan temas takibi için tüm iş yerleri ve ofislerden toplanacak kâğıtların incelenmesine nazaran, ziyaretçi kayıtlarının dijital ortamda tutulması büyük avantaj sağlıyor. 

 

Covid-19 Ziyaretçi Kayıt Sistemi nasıl çalışıyor?

  •  Covid-19 Ziyaretçi Kayıt Sistemi, her iş yerine özel olarak verilen ve kapı girişlerine yerleştirilen QR kod ile çalışıyor. Uygulamaya göre vatandaş herhangi bir iş yerine girerken telefonunun kamerasını QR koda okutarak veya herhangi bir QR kod okutma uygulaması kullanarak tek tıkla onay veriyor.
  • Sistemin çalışabilmesi için sadece ilk girişte ve bir kereye mahsus kişisel veri girişlerinin yapılması uygulamanın sürekli aynı bilgilerle çalışması için yeterli oluyor.
  • İş yerleri sisteme girebilmek için ilk kayıt sırasında https://kktcll.co/CovidKayit linkini ve kayıt sonrası girişlerini yaparak QR kodlarını çıkartabilmeleri için https://kktcll.co/CovidGiris linkini kullanabiliyor
  • Vatandaşlarımız için temassız olma özelliği ile hijyen ve sağlık açısından büyük öneme sahip olan uygulama, aynı zamanda hem iş yerlerinin, hem de kişilerin işini büyük ölçüde kolaylaştırıyor.
  • Kişisel Verileri Koruma Yasası (KVKY) uyarınca kaydı tutulan kişilerin verileri ilgili iş yeri ve Sağlık Bakanlığı dışında üçüncü bir şahısla paylaşılmıyor.

 

Sayfayı kaydırın