Faturasız Hat

 • Kontör / Paket Yükleme

  - www.kktcell.com üzerinden tıklayarak kontör veya paket yükleyebilirsiniz.
  - Kuzey Kıbrıs Turkcell Uygulamasını indirerek de kredi kartınızla kontör veya paket yükleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  - Turkcell İletişim merkezlerinden ve satış noktalarımızdan kontör veya paket yükleyebilirsiniz.


  Adım Adım Kontör Yükleme:
  - Ana sayfadan Hızlı işlemler menüsüne tıklayarak Kontör Yükleme ekranına girilir.
  - Yükleme yapmak istediğiniz Telefon numarasını girin
  - Yüklemek istediğiniz kontör miktarını seçin.
  - Kredi kartı bilgilerinizi yazın.
  - Güvenlik kodunuzu girin
  - Onay ekranının ardından Güvenli alışveriş şifresi, "3D Secure" şifrenizi girerek işlemi tamamlayın.

  Güvenli alışveriş şifresi 3D Secure şifresi nedir?
  İnternet üzerinden kredi kartı ile yapılan alışveriş işlemlerinin güvenliğinin artırılması için geliştirilmiş bir sistemdir. Visa ve MasterCard'ın geliştirdiği, "güvenli sanal alışveriş" çözümü ile hem kart sahipleri hem de üye iş yerleri sahtekârlıklara karşı güvence altına alınmıştır. 

  Güvenli alışveriş şifresi 3D Secure şifresi kullanmanın size sunduğu avantajlar;
  - Kendi belirleyeceğiniz şifre ve kişisel mesaj ile kart bilgilerinizin korunması;
  - Şifreniz sizin tarafınızdan belirlendiği için daha güvenli alışveriş olanağı;
  - Kolay kayıt olanağı

  Kredi kartımı kaydederek nasıl kontör yükleyebilirim?
  - Kredi kartı bilgilerinizi Paycell altyapısında güvenli bir şekilde kaydederek fatura ödeme işlemlerinizi de kolaylaştırabilirsiniz.
  www.kktcell.com veya Kuzey Kıbrıs Turkcell uygulamasında kart numaranızı tekrar girmek zorunda kalmadan en güvenli ve hızlı şekilde faturanızı ödeyebilirsiniz.
  - Kredi kartınızı kaydederek her an her yerden, ihtiyacınız olduğu anda cep telefonunuzla faturanızı ödeyebilirsiniz.
  - Tüm bu kolaylıklardan yararlanmak için, eğer kartınızı daha önce kaydetmediyseniz hemen tıklayın.

  Bu içerik size yardımcı oldu mu?

  Evet Hayır
 • Hattınızla İlgili Faydalı Bilgiler

  - Kontör bakiyeniz için: *123#’yi tuşlayabilir,
  - Paketinizden kalan kullanımlarınızı görüntülemek ve hattınızla ilgili tüm işlemleri yapabilmeniz için Kuzey Kıbrıs Turkcell Uygulamasını indirebilirsiniz. 
  - Paketinizin başladığına dair bilgilendirme mesajı size iletilmektedir. Her paket başladı mesajının içerisinde kalan kullanımlarınızı nasıl sorgulayacağınıza dair bilgi yer almaktadır.

  Faturasız hattınızı kullanmaya devam edebilmek için neler yapmam gerekir?

  - Faturasız hatlarda hattınızı aldıktan sonra SMS gönderimi veya arama yaparak hat aktif duruma getirilir.
  - Hattınız aktif olduktan sonra ilk 60 gün içerisinde hattın yaşam süresini uzatmak için kontör yüklenmesi eya pos cihazlarından, kktcell.com, Kuzey Kıbrıs Turkcelluygulamasından kredi kartı ile paket yüklenmesi gerekmektedir. Hatta yapılan ilk kontör/paket yüklemesinden sonra 300 günlük yaşam süresi başlar.
  - 90 gün içerisinde hatta kontör yüklemesi, pos cihazı/kktcell.com/Kuzey Kıbrıs Turkcell uygulamasından kredi kartı ile paket yüklemesi yapılmaması durumunda hat arama yapmaya kapatılır. İkinci 90 gün içerisinde yine kontör yüklemesi veya paket yüklenmemesi durumunda ise hattın gelen araması da kapatılır.
  - Hat 3. döneme girdiği zaman 120 gün içerisinde yine hatta kontör yüklemesi veya paket yüklemesi yapılmaz ise hat sistemden silinir.
  - Yukarıda belirtilen yaşam dönemlerinin hiçbirinde kontör yüklemesi veya paket yüklemesi yapılmaması durumunda hat sistemden silinir ve tekrar kontör yüklemesi veya paket yüklemesi aracılığı ile hat aktif edilemez.

  Hattımı kullanmaya devam edebilmek için kontör yüklemem gereken zamanı nasıl öğrenebilirim?
  www.kktcell.com veya Kuzey Kıbrıs Turkcell uygulamasına giriş yaparak "Hat Özetim" bölümünden kullanım dönemlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

  Bu içerik size yardımcı oldu mu?

  Evet Hayır
 • SMS Ayarları

  Neden Kısa Mesaj/SMS gönderemiyorum?
  Mesaj almak veya göndermek istediğiniz numaralar cihazınızda daha önceden engellenmiş olabilir. Kontrol için cihazınızın Ayarlar kısmına girin ve Mesajlar’ı tıklayın. Engellenen Kişiler'e tıklayın. Sorununuz belirli bir numaraya SMS gönderememekse, karşı tarafın cihazında bir ayar problemi olabilir. Telefonunuzun uygulamalar kısmından Mesajlar’a girin. Görüntülenen mesaj merkez numarası +905338783000 olduğundan emin olun.

  Apple cihazlar için; SMS gönderme sorununuz cihazınızdaki iMessage ayarlarından kaynaklı olabilir. Ayarlar’dan Mesajlar kısmına girip «SMS Olarak Gönder» ayarını seçip; sorununuz düzelmezse iMessage butonunu sola kaydırarak kapatınız ve SMS göndermeyi tekrar deneyiniz.

  Neden Kısa Mesaj/SMS alamıyorum?
  Telefonunuzun uygulamalar kısmından Mesajlar’a girin. Görüntülenen mesaj merkez numarası +905338783000 olduğundan emin olun.


  4 haneli numaralara Kısa Mesaj/SMS gönderemiyorum, ne yapmalıyım?
  Android cihazlarda, cihaz ayarları kaynaklı olarak 8780 gibi 4 haneli numaralara mesaj göndermekte sorun yaşıyor olabilirsiniz. Cihazınızda önce Ayarlar’a girin, buradan Uygulamalar’a girin. Sağ üstte çıkan üç nokta ibaresine tıklayın ve Özel Erişim’i seçin. Ardından Premium Metin Mesajlarına, Mesajlar’ı tıklayın ve "Hiçbir Zaman İzin Verme" seçeneğini "Daima İzin Ver" olarak değiştirin.

  8780’e SMS göndermek ücretsizdir. Diğer 4 haneli servislerin ücretlendirmesi, ilgili servise göre farklılık gösterebilir.

  Bankalardan Kısa Mesaj/SMS alamıyorum, ne yapmalıyım?
  Son dönemde, operatör, numara ya da SIM Kart değişikliği yaptıysanız, bankanızda güvenlik gereği güncelleme yapılması gerekmektedir, bu sebeple bankalardan gelen şifre mesajlarını alamıyor olabilirsiniz. Bankanızla iletişime geçmenizi öneririz.

  Bu içerik size yardımcı oldu mu?

  Evet Hayır
 • Sim Kart Bilgileri

  Sim kartınız kaybolursa ne yapılması gerekir?
  Numaranızı değiştirmeden Turkcell İletişim Merkezlerinden yedek SIM kartınızı hemen alabilir ve hattınızdaki kontörleri ve aktif paketinizi yeni kartınızla kullanmaya devam edebilirsiniz.

  SIM kartınız bloke olursa:
  **05*PUK numarası*yeni PIN numarası*yeni PIN numarası# arama tuşuna basınız. Bu işlemi 10 defadan fazla yanlış yapmanız durumunda, SIM kartınızı değiştirmeniz gerekir.

  Bu içerik size yardımcı oldu mu?

  Evet Hayır
 • Cihaz Ayarlarınız

  Cihazınızın internet ayarlarını yapılandırmak için tıklayınız.

  Bu içerik size yardımcı oldu mu?

  Evet Hayır
 • Cihaz Kayıt İşlemi İle İlgili Önemli Bilgiler

  Cihaz kayıt işlemleri ile ilgili detaylı bilgiye Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumunun sitesinden ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

  Bu içerik size yardımcı oldu mu?

  Evet Hayır
 • Mobil Telsiz Kullanım Ücreti ve Mobil Telsiz Ruhsat Ücreti

  Mobil Telsiz Ruhsat Ücreti nedir? Neden böyle bir ücret alınıyor?
  Mobil Telsiz Ruhsat Ücreti, 6/2012 sayılı Elektronik Haberleşme Yasasının 63. Maddesi gereği 16.09.2020 tarih ve Sayı: 670 ile yayınlanan Mobil Terminal Telsiz Ücretleri Tüzüğü gereği abonelik sözleşmesi imzalayıp sisteme kaydı yapılan her bir abonenin bir defaya mahsus devlete ödemekle yükümlü olduğu bir ücrettir.

  Mobil Telsiz Ruhsat Ücreti ne kadardır?
  İlgili Tüzük gereği, abonelik sözleşmesi imzalanıp sisteme kaydı yapılan her bir aboneden 16,30 TL* alınacaktır.

  *1 Mart 2024 itibariyle, Mobil Telsiz Ruhsat ücreti, 24.83TL olacaktır. 

  Mobil Telsiz Kullanım Ücreti Nedir? Neden böyle bir ücret alınıyor?
  Mobil Telsiz Kullanım Ücreti, 6/2012 sayılı Elektronik Haberleşme Yasasının 63. Maddesi gereği 16.09.2020 tarih ve Sayı: 670 ile yayınlanan Mobil Terminal Telsiz Ücretleri Tüzüğü ile her aktif GSM abonesinin devlete ödemekle yükümlü olduğu bir ücrettir.
  Mobil Telsiz Kullanım Ücretine ilişkin uygulama 01.09.2013 tarihinde başladı.

  Mobil Telsiz Kullanım Ücreti ne kadardır?
  Faturasız hatlarda ilgili ayın ilk gününde bakiyeden 3.17 TL* karşılığı olan 48,77 kontör düşülerek tahsil edilir ve çekim sonrası aboneye bilgi SMS'i gönderilir.

  *1 Mart 2024 itibariyle, Mobil Telsiz Kullanım ücreti, Faturalı hatlar için 4.83 TL olacaktır. Faturasız hatlarda ise, 4.83 TL'nin karşılığı 74.31 kontör olacaktır. 

  Mobil Telsiz Kullanım Ücreti sadece Kuzey Kıbrıs Turkcell abonelerinden mi alınıyor?
  Hayır, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde faaliyet gösteren lisanslı her iki operatörün, Kuzey Kıbrıs Turkcell ve KKTC Telsim'in faturalı ve faturasız abonelerinden tahsil etmektedir.

  Bu içerik size yardımcı oldu mu?

  Evet Hayır
Sayfayı kaydırın