Engelsiz Yaşam

‘’Destek Varsa Engel Yok!’’

Engelsiz Yaşam

Özel eğitime Kuzey Kıbrıs Turkcell desteği
Lefkoşa Özel Eğitim ve İş Okulu’nda eğitim gören özel eğitim öğrencilerine iletişim desteği sağlanmaktadır. Öğrencilerin eğitimlerinde kullanabilmeleri amacıyla Turkcell Ev İnterneti kurulumu yapılarak özel eğitim alan öğrencilere destek olunmaktadır.


Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı
Kuzey Kıbrıs Turkcell topluma olan sorumluluğu ile kurulduğu günden bu yana çevre, trafik ve engelliler gibi farklı alanlarda birçok projeyi destekleyip yerine getiriyor. Sosyal sorumluluk projelerinin başında yıllardır süren katkılar ile spor ve engellerin başarılı bir şekilde harmanlandığı Tekerlekli Basketbol Takımı yer alıyor.

  • Kuzey Kıbrıs Turkcell, KKTC Engelliler Spor Federasyonu’na bağlı ‘’Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı'na’’ 2008 yılından beri destek vermektedir.
  • Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbolu Süper Ligi’nde yer almakta, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi temsil etmektedir.
  • Engel tanımayan yürekler takımı, ambargoları aşarak Türkiye ve yurt dışında elde ettiği çeşitli başarılarıyla ülkemizde de taraftar kitlesine sahiptir.
  • Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı zaman zaman Kıbrıs Türk Basını’nın emekçi kalemleri başta olmak üzere milletvekilleri ve Turkcell çalışanları ile de bir araya gelerek “Empati Maçları’’ gerçekleştirmektedir. Gerçekleştirilen maçlarla engelliler konusunda farkındalık yaratmak konusunda önemli adımlar atılması hedefleniyor.

Cafe Down
Engellilerin hayatın içerisine katılması hedefiyle yola çıkılan proje ile adanın ilk Down Café’si Kuzey Kıbrıs Turkcell'in ana sponsorluğunda ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı iş birliği ile 13 Mayıs 2013 tarihinde Gazimağusa’da faaliyet göstermeye başlamıştır. İrfan Nadir 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinden oluşan Cafe Down'da 45 down sendromlu ve otistik gencimiz misafirlerini ağırlıyor.

 

 

Sayfayı kaydırın