Trafik

"Geleceğin Bilinçli Sürücülerini Yetiştiriyoruz’’

Trafik

TRAFİK EĞİTİM PARKI

Gelişmiş toplum modern, eğitilmiş ve çağdaş gençlerin yetişmesiyle oluşur inancımızla, toplumumuzu bilinçlendirmek amacıyla Kuzey Kıbrıs'ın başlıca sorunlarından biri olan trafiği odak alanımıza aldık. Bu bağlamda yıl boyu ve özellikle trafik haftası çerçevesinde bilinçlendirici iletişim faaliyetleri yürütülmektedir. «Araç sürerken cep telefonu kullanılmamasını» teşvik eden iletişimimiz ile de halkımıza araç kullanırken can güvenlikleri için trafikte cep telefonu kullanmamaları gerektiği mesajını da veriyoruz.

Faaliyetlerimiz neler?

  • Trafik Eğitimleri Düzenledik:
    Kuzey Kıbrıs Turkcell personeli ve Kuzey Kıbrıs Turkcell Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Oyuncuları için trafik haftası çerçevesinde, güvenli sürüş ve bilinçlendirme temalı eğitimler gerçekleştirdik.
  • Trafik Eğitim Parkı:
    Trafik Kazalarını Önleme Derneği (TKÖD) ve Kuzey Kıbrıs Turkcell işbirliğiyle Ekim 2010’da hayata geçirilen Kuzey Kıbrıs Turkcell Trafik Eğitim Parkı’nda yarınlara sorumlu sürücüler yetiştirilmeye devam ediyor. Trafik eğitimi gören binlerce çocuk ve yetişkin güvenli trafik konusunda bilinçlendiriliyor. 
  • Trafik Eğitim Parkı’mızda kurulduğu günden bu zamana yaklaşık 30 bini aşkın öğrenci güvenli trafik eğitimi aldı. İlkokul öğrencilerinin yanı sıra başvuru yapan kurum ve kuruluşlara da eğitim verilen Trafik Eğitim Parkı’nda bugüne kadar 650'yi aşkın yetişkine de eğitim verdi. " Eğitimlerin yanı sıra kurulduğu günden bu zamana her yıl trafik haftası etkinlikleri çerçevesinde, Trafik Eğitim Parkı'nda öğrencilere yönelik trafik şenliği düzenlemektedir. 
  • Her yıl okul dönemi başlangıcında, Trafik Kazalarını Önleme Derneği ve Trafik Eğitmenleri tarafından yıllık program hazırlanmakta, hazırlanan eğitim programı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanarak okul öncesi 4 yaştan başlayarak, ilkokul son sınıflara kadar tüm öğrencilere güvenli trafik eğitimleri verilmektedir.
  • Ayrıca Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı ve Trafik Kazalarını Önleme Derneği işbirliğiyle, Türkiye'den KKTC'ye gelerek görevini burada icra edecek subay ve astsubaylar ile eş ve çocuklarına da 'Trafik Oryantasyon Eğitimi (Sol Trafik)' verilmektedir.
  • İçişleri Bakanlığı'na Bağlı izin makamı tarafından yönlendirilen profesyonel sürücülere de Trafik Oryantasyon ve Güvenli Sürüş Eğitimi verilmektedir. Dahası, Yerel Yönetimler ve İçişleri Bakanlığı ile Trafik Kazalarını Önleme derneği işbirliği ile Merkezi Cezaevinde bulunan tutuklu ve hükümlülere 'Trafik Oryantasyon ve Güvenli Sürüş Eğitimi' verilmektedir.

Kuzey Kıbrıs Turkcell Trafik Eğitim Parkı'na nasıl ulaşabilirsiniz? 
Adres: Kazım Salih Sokak Küçük Kaymaklı Lefkoşa KKTC
Telefon: 0392 227 7120 ve 0533 820 2030 
E-mail: trafikegitimparki@yahoo.com

Sayfayı kaydırın